ISO 37001 Yolsuzlukla Mücadele Yönetim Sistemi

ISO 37001 Yolsuzlukla Mücadele Yönetim Sistemi Standardı, kuruluş veya organizasyon içerisindeki yolsuzluğun önlenmesi, tespit edilmesi ve bunlara tepki vermesine ve faaliyetlerine uygulanacak yolsuzluk karşıtı yasalara ve gönüllü  taahhütlere uymasına yardımcı olmak üzere tasarlanmış bir yönetim sistemi için şartları belirler ve bu konudaki gereksinimleri belirtir.

ISO 37001, Sahtekarlık kartel, kara para aklama veya yolsuzluk uygulamalarıyla ilgili diğer faaliyetleri ele almaz yalnızca rüşvet için geçerlidir. Kuruluşun rüşveti önleme, tespit etme ve bunlar yanıt verme ve kuruluşun bağlı olduğu rüşvetle mücadele politikaları ve taahhütlerine uyma becerisini geliştirmeyi amaçlar.

Avacert Akademi olarak Belgelendirme ve Eğitim hizmetlerimizden elde edindiğimiz bilgi ve tecrübelerimiz ile, ISO 37001 Yolsuzlukla Mücadele Yönetim Sistemi Standardı konusunda eğitim çözümleri sunmaktayız. Eğitimlerimizde, katılımcılarımızın bilgi birikimini test etmek için pratik vaka çalışmaları ve örnek senaryolar kullanarak Standart ve denetim anlayışı konusunda yetkinlik kazandırmayı hedeflemekteyiz.

Eğitim Başvuru Formu