ISO/IEC 20000-1 Bilgi Teknolojileri Hizmet Yönetim Sistemi

Gündelik ve İş yaşantımızda bilgi teknolojileri Bilimsel, Sosyal ve ticari medyada adeta olmazsa olmaz şartlarındandır.  Bilgi teknolojileri denildiğinde, internet hizmetlerinden arşivlemeye, teknik servis hizmetlerinden yazılım hizmetlerine kadar bir bilgi işlem biriminin sunabileceği tüm faaliyetleri kapsar.

ISO/IEC 20000 Bilgi Teknolojileri Hizmet Yönetim Sistemi Standardı, bilgi teknolojileri hizmeti sunan ve bu konuda destek veren firmaların veya birimlerin iç ve dış müşterilerinin beklentilerini karşılayabilmeleri, durumlarını ve performanslarını sürekli iyileştirme ve geliştirmeleri, operasyonlarını yönetmelerinde ve hizmet vermelerinde hangi yöntemleri uygulayacakları, nasıl uygulayacakları konularında kılavuzluk eden bir standarttır.

Avacert Akademi olarak Belgelendirme ve Eğitim hizmetlerimizden elde edindiğimiz bilgi ve tecrübelerimiz ile, ISO/IEC 20000 Bilgi Teknolojileri Hizmet Yönetim Sistemi Standardı konusunda eğitim çözümleri sunmaktayız. Eğitimlerimizde, katılımcılarımızın bilgi birikimini test etmek için pratik vaka çalışmaları ve örnek senaryolar kullanarak Standart ve denetim anlayışı konusunda yetkinlik kazandırmayı hedeflemekteyiz.

Eğitim Başvuru Formu