ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi

ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi Standardı, gıda ürünlerinin bir zincirin halkalarını takip eder gibi her adımda gıda güvenliğinin temin edilmesi, kuruluşun bütün yönetim aktiviteleri arasında düzenli bir yönetim sistemi kurulması, hayata geçirilmesi, tüm süreçlerin analiz edilmesi, süreç içerisindeki Kritik kontrol noktalarının belirlenip kontrol altına alınması ve gerektiğinde güncelleme ve sürekli iyileştirme yapılmasının hedef alındığı bir standarttır.

Gıda güvenliği, Gıda güvenliği tehlikelerinin tüketim anındaki yani Gıda, tüketici tarafından vücuda alındığından itibaren ki varlığı ile ilgilidir. Gıda güvenliği tehlikeleri gıda zincirinin herhangi bir aşamasında meydana gelebilir. Bu nedenle, gıda zinciri boyunca yeterli kontrol gereklidir. Gıda güvenliği, gıda zincirindeki tüm tarafların ortak çabasıyla sağlanır.

Avacert Akademi olarak Belgelendirme ve Eğitim hizmetlerimizden elde edindiğimiz bilgi ve tecrübelerimiz ile, ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemleri konusunda eğitim çözümleri sunarak yanınızdayız. Eğitimlerimizde, katılımcılarımızın bilgi birikimini test etmek için pratik vaka çalışmaları ve örnek senaryolar kullanarak standart ve denetim anlayışı konusunda yetkinlik kazandırmayı hedeflemekteyiz.

Eğitim Başvuru Formu