ISO/IEC 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Başdenetçi Eğitimi

Eğitimin Adı: 

ISO/IEC 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Başdenetçi Eğitimi (Exemplar Global Onaylı)

Eğitimin Amacı: 

Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemlerinin ikinci ve üçüncü taraf denetimleri için gerekli bilgi ve becerileri kazandırmak, Başdenetçi rolünün iyice anlaşılmasını ve etkin bir şekilde yerine getirmek için gerekli uzmanlığa sahip Başdenetçiler yetiştirmek üzere geliştirilmiş bir eğitimdir. ISO/IEC 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Baş Tetkikçi Eğitimi; ISO/IEC 27001:2013 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Standardı ve ISO 19011:2018 Yönetim Sistemleri Tetkik Kılavuzu şartlarına uygun olarak etkin bir Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi denetimi yapmanız ve yönetmeniz için gerekli bilgi ve becerileri sağlar. Eğitim etkileşimli bir ortamda(Online veya yüzyüze) katılımcıların etkin denetim yapabilmeleri için gerekli bilgi ve becerileri elde edip denetçilik ve Başdenetçilik kariyerlerine ilk adımı atmayı sağlamaktadır. 

Hedef Kitle: 

Orta ve üst düzey çalışanlar, ISO/IEC 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemini uygulayan sistem sorumluları, Bilgi Güvenliği Uzmanları, Danışmanlar ve Başdenetçilik kariyerine adım atmak isteyen herkes bu eğitime katılabilir. 

Eğitim Süresi:

40 Saat (5 Gün)

Eğitim İçeriği:

Bilgi Güvenliğinin dokümantasyon yapısı ve terminolojisi 

Denetim kavramı, denetim tipleri ve kaynak gereklilikliği 

Denetçi karakteristikleri, sorumlulukları ve görevleri

Bir denetimi planlama, yürütme, raporlama ve takip için denetçinin rolünün açıklanması 

Denetim sırasında soru sorma, görüşme yapma, denetim bulgularının yönetimi ve raporlama 

Denetim psikolojisi ve zorlukları yönetme

Uygunsuzluk tespiti, raporlanması ve uygunsuzluk sınıflandırma 

Takip faaliyetleri ve düzeltici faaliyetler 

Sınav 

Ne kazanırım?: 

40 Saatlik(5 günlük) ISO/IEC 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Başdenetçi Eğitimi alan ve eğitimi başarıyla tamamlayan katılımcılar, uluslararası geçerliliğe sahip Exemplar Global onaylı Denetçi Serrtifikası almaya hak kazanırlar.